HomeBlogDijital DönüşümMicrosoft 365 (Office 365) Danışmanlığı

Microsoft 365 (Office 365) Danışmanlığı

Şirketiniz dijital dönüşüm yolculuğunuzda bir sonraki adımı atmaya hazır ancak siz gitmek istediğiniz yere nasıl ulaşacağınızdan tam olarak emin değilsiniz. Microsoft 365’in “yapılacaklar” listesindeki bir sonraki şey olduğunu biliyorsunuz, ancak bu deneyimden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak bir rehbere muhtemelen ihtiyacınız olacak.

İşte bu noktada, Microsoft 365 danışmanlığında uzmanlaşmış BT uzmanlarından oluşan bir ekip devreye girebilir ve yatırımınızdan en iyi şekilde yararlanmak için ilk geçişte ve/veya sürekli yardımla yolculuğunuzda size yardımcı olabilir.

Şirketler aşağıdaki amaçlarla Microsoft 365 danışmanlık hizmetlerindeki uzmanlara başvuruyor:

  • İş akışlarını Microsoft 365’e taşımalarına yardımcı olun
  • Mevcut Microsoft Office 365 uygulamalarından en fazla verimliliği ve güvenliği elde etmelerini sağlayın
  • Onları Microsoft 365’i her yerden güvenli bir şekilde kullanacak şekilde ayarlayın
  • Microsoft 365 özelliklerine dayalı üstün iş akışını benimsemeleri konusunda onlara ilham verin
  • İş akışlarının sektör ve mevzuat uyumluluk standartlarını karşıladığından veya aştığından emin olun

 

microsoft 365 danışmanlığı

Microsoft 365 (Office 365) Danışmanının Görevleri Nelerdir?

Özel Microsoft 365 çözümlerinin etkili bir şekilde sunulmasından sorumlu olan deneyimli bir danışman, paketin uygulamalarının ve altyapısının doğru şekilde uygulanmasının merkezinde yer alır.

Şirketler genellikle şirket içinde uygun kaynaklara ve bilgiye sahip olmadıklarında veya tüm platformun gücünden tam olarak yararlanamadıklarını fark ettiklerinde Microsoft danışmanlık hizmetleri aramaya başlarlar. Microsoft 365 platformu sürekli olarak değişiyor ve gelişiyor; bu nedenle, platforma başarılı bir geçişten sonra bile size en son güncelleştirmeleri ve devam eden uzmanlığı sağlamaya devam edebilecek bir uzmana ihtiyacınız olması muhtemeldir.

Uzun vadeli stratejik rehberlik ve destek aradığınızda, tek seferlik bir proje yerine, yinelenen aylık hizmetler sunan nitelikli bir Yönetilen BT Hizmetleri Sağlayıcısı genellikle en iyi seçenektir.

En popüler Microsoft 365 Danışmanlık Hizmetleri nelerdir?

“Danışman” kelimesi, BT uzmanlarından oluşan ekibimizin sizinki gibi şirketlere Microsoft 365 konusunda yardımcı olma konusunda oynadığı rolü ifade etmeye yetmez.

Hipposoft’un sunduğu en çok talep edilen hizmetlerin kısa bir listesi:

Microsoft Office 365 Değerlendirmesi;  İş akışınız için en uygun abonelik ve lisanslamayı kullanıp kullanmadığınızı belirlemek için danışmanlarımız dahili süreçlerinizi kapsamlı bir şekilde inceler.

Microsoft Office 365 Geçişi;  Microsoft 365’e geçiş yapan şirketler genellikle ya Microsoft Office Suite’in eski, yerinde bir sürümünü kullanıyor ya da yukarıda listelediğimiz veri depolama ve işbirliği platformlarından birini kullanıyor. Verilerinizi (e-postalar, belgeler, elektronik tablolar, veritabanları vb.) halihazırda kullanmakta olduğunuz ortamdan Microsoft 365 ortamına taşıma işlemi “Microsoft 365 Geçişi” olarak bilinir. Bu, deneyimli bir ekip tarafından dikkatli planlama ve yürütme gerektiren bir süreçtir; aksi takdirde veriler kaybolabilir ve/veya bozulabilir.

Microsoft Office 365 Dağıtımı; Her ne kadar bireysel bir kullanıcı bir Microsoft 365 aboneliği satın alıp bunu ev bilgisayarına birkaç dakika içinde kurabilse de, Microsoft 365’i tüm kuruluşa dağıtmak tamamen farklı bir konudur. Microsoft 365 dağıtımının ölçeğindeki artışla birlikte karmaşıklık da katlanarak artıyor.

Microsoft Office 365 Optimizasyonu; Microsoft 365 ortamınızın ve uygulamalarınızın uzman yapılandırması, yüksek üretkenlik ile verimlilik kaybı arasındaki fark olabilir. İş akışınızı ve Microsoft 365 özelliklerini yapılandırmak, otomatikleştirmek ve entegre etmek için nitelikli bir Microsoft hizmet ekibini işe almak, dijital dönüşüm hedeflerinizi gerçekleştirme şansınızı artırır.

Microsoft Office 365 Yönetişim, Kullanıcı Yönetimi ve Güvenlik; Microsoft, gerekli yönetim ve veri güvenliği özelliklerinin çoğunu platformda oluşturmuştur. Ancak yine de BT uzmanınızın kuruluşunuzun özellikleriyle ilgili olarak oynaması gereken bir rol vardır. Kullanıcı kimlik bilgileri yönetilmeli ve rol tabanlı veri ve iş akışı erişimi kurulmalı ve sürdürülmelidir.

Microsoft Office 365’in Benimsenmesi;  Çalışanlar yeni uygulamaları ve iş yapmanın yollarını öğrenme konusunda her zaman heyecan duymazlar. Bir Microsoft 365 danışmanı, ekibinizin SharePoint, Power BI, PowerPoint, Word, Excel, Teams, Outlook vb. uygulamaları benimsemesine ve bunlardan en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olabilir. Bu, çalışanlarınıza Microsoft 365’in iş günlerini nasıl kolaylaştıracağını göstererek gerçekleştirilir. ve Microsoft 365’te kendilerini rahat hissetmeleri için eğitim sağlayarak.

Microsoft Office 365 Yönetim ve Bakım; Her zaman açık iş akışınızı destekleyecekse, iş teknolojisinin sürekli olarak izlenmesi ve önemsenmesi gerekir. Microsoft 365 örneğiniz de farklı değil. Ekibimiz, Microsoft 365 aboneliğinizden en iyi işlevselliği ve güvenliği sağlamak için güvenlik ve operasyonel izleme, veri yedekleme izleme ve olay müdahale hizmetleri sağlayabilir.

İşletmeleri Microsoft 365’e Çeken Nedir?

Microsoft 365, eski Office paketi programlarına (Word, PowerPoint, Excel vb.) benzer şekilde cihazlarınızda çalışabilen indirilebilir uygulamalara sahip olsa da, M365’in şirketinize sağladığı avantajların çoğu, platform bulut tabanlı bu nedenle bulut bilişimin avantajları aynı zamanda M365 kullanılarak yararlanılabilecek avantajlardır.

Şirket büyümesini veya pazar dalgalanmalarını yansıtacak şekilde Microsoft 365’e kolayca kullanıcı ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Bu yukarı veya aşağı ölçeklenebilirlik, hem sahip olma maliyetinde hem de Office 365 uygulamasının hızlı bir şekilde sağlanması veya hizmetten alınmasında ve çalışanlar için veri erişiminde size yardımcı olur. Microsoft 365 danışmanlarının yardımını arayan işletme sahiplerinin aklına mobilite kadar hiçbir şey gelemez. Çalışanlarınız işlerini evden, yoldan veya uydu ofisten yapabildiklerinde, iş süreçleriniz konum nedeniyle engellenmez.

Şirketiniz muhtemelen teknolojiye bağımlı olan ve uzun süreli plansız kesinti sürelerini tolere edemeyen firmaların çoğunluğunun bir parçasıdır. Microsoft 365, %99,9 kesintisiz çalışma geçmişiyle daha fazlasını yapmanızı sağlar. Office 365 bulut tabanlı olduğundan ve Microsoft’un bulut mimarisinde yaşadığından, gerekli siber güvenlik yönetiminin çoğu Microsoft tarafından gerçekleştirilir. Müşteriye bırakılan BT güvenliği görevleri bir Office 365 danışmanlık firması tarafından kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Veri kaybını önleme, mobil cihaz yönetimi , e-posta şifreleme ve daha fazlasıyla ilgilenmek, ekibimizin müşterilerimiz için her gün yaptığı iştir.

Microsoft Teams (Microsoft 365 uygulama paketinin bir parçası), çalışanların işleri yapma biçiminde devrim yarattı. Microsoft Teams, tüm personelinizin farklı konumlardan bile bir dosyanın aynı sürümü üzerinde gerçek zamanlı olarak çalışmasına olanak tanır. Bu özellik tek başına çalışanlarınızın aynı dosyanın birden fazla sürümünü arama ve bunlarla uğraşma zahmetinden ve zamanından tasarruf etmesini sağlar. Ancak Microsoft Teams’in işbirliği yanlısı gücünün tamamı bu değil. Teams, çalışanlarınızın zamandan tasarruf etmek için doğrudan mesajlaşmayı kullanmasına, sanal toplantılar yapmak için görüntülü sohbete ve hatta bir takvimi paylaşmasına olanak tanır.

Microsoft 365 Küçük İşletmeler için Uygun mu?

Evet, Microsoft 365 küçük işletmeler için mükemmel bir çözümdür. Daha kolay bağlantıda kalma ve işbirliği yapma yeteneği gibi Microsoft Office’in tüm avantajlarını sunar, ancak abonelik tabanlıdır, böylece yalnızca ihtiyacınız olduğu kadar ödeme yaparsınız.

Bu, ister serbest çalışan olarak bağımsız çalışıyor olun, ister 5-10 çalışandan oluşan küçük bir ekibe sahip olun, ister küresel bir kuruluş olun, 365 platformunun tüm zaman boyunca sizinle birlikte hassas bir şekilde ölçeklenebileceği anlamına gelir.Hipposoft

Address